منابع آزمون دکترا
ساعت ٩:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٩ : توسط : نادررشیدی

منابع آزمون کتبی دکتری تکنولوژی آموزشی به شرح زیر می باشد.

نظریه های یادگیری

نظریه یادگیری، السون و هرگنان، ترجمه سیف، انتشارات دوران

روانشناسی پرورشی نوین ، تالیف دکتر علی اکبر سیف، نشر دوران

روانشناس تربیتی، پروین کدیور، انتشارات سمت

روانشناسی تربیتی دکتر بیابانگرد، انتشارات ویرایش

روشها و فنون تدریس

الگوهای تدریس 2004 ترجمه بهرنگی و یا ترجمه مهر محمدی

مهارت های آموزشی و پرورشی دکتر حسن شعبانی(جلد 1و 2)

روش تدریس پیشرفته، هاشم فردانش


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
راهکار حذف برنامه‌های غیرضروری رایانه
ساعت ٩:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٦ : توسط : نادررشیدی

 

 

یک کارشناس نرم‌افزار گفت: کاربران باید برای افزایش سرعت رایانه خود برنامه‌های نصب شده غیر ضروری را از سیستم خود حذف کنند.

نوید نیکخواه‌ بهرامی اظهار کرد: شاید تاکنون برای اکثر کاربران این سوال مطرح شده باشد که علت افت ناگهانی سرعت کامپیوتر و کند کار کردن آن چیست و برای بهبود یا افزایش سرعت آن باید چه اقدام یا اقداماتی را انجام داد؟

پاسخ به سوال فوق متغیر بوده و ممکن است دلایل متعددی در این رابطه وجود داشته باشد و در برخی موارد ممکن است با رعایت برخی نکات ساده در خصوص نحوه نگهداری سیستم مشکل برطرف شود و در موارد دیگر ممکن است کاربر مجبور به ارتقاء سیستم یا تعویض قطعات مساله دار شود.

وی تصریح کرد: اجرای دقیق Scan Disk از راهکارهای موثر در افزایش سرعت رایانه است چرا که وجود اشکال در فایل‌های ذخیره شده بر روی هارددیسک ممکن است کاهش کارایی سیستم و بروز اشکالات فیزیکی هارد‌دیسک را به دنبال داشته باشد و با اجرای برنامه Scan disk می‌توان تعداد زیادی از خطاهای موجود روی هارددیسک را برطرف کرد.

نیکخواه‌ بهرامی حذف فایل‌های موقت موجود روی هارددیسک را از دیگر ترفندهای حل مشکل کندی رایانه دانست و اظهار کرد: فایل‌های موقت به آن دسته از فایل‌ها اطلاق می‌شود که معمولاً پس از نصب یک برنامه همچنان روی هارددیسک باقی می‌مانند و می‌توان بدون نگرانی اقدام به حذف آنان کرد.
حذف اطلاعات موجود در Cache برنامه مرورگر نیز می‌تواند در افزایش سرعت رایانه موثر باشد چرا که فایل‌های Cache شده، به آن دسته از فایل‌هایی اطلاق می‌شود که در زمان استفاده از اینترنت روی سیستم کاربر باقی مانده و اغلب شامل تصاویری هستند که به منظور نمایش صحیح صفحات وب، برنامه مرورگر مجبور به دریافت آنان از اینترنت شده است.

این کارشناس نرم‌افزار به لزوم اجرای یک برنامه ویروس یاب در سیستم‌های رایانه‌یی تاکید کرد و افزود: اغلب ویروس‌های کامپیوتری درصد بالایی از منابع سیستم را استفاده می‌کنند و همین موضوع می‌تواند کاهش کارایی سیستم را به دنبال داشته باشد و برخی از ویروس‌ها حتی می‌توانند باعث از کار افتادن کامل سیستم شوند و به منظور برخورد موثر با ویروس‌های موجود همواره سعی شود که از یک برنامه آنتی ویروس به روز شده استفاده کرده و عملیات پویش به منظور یافتن ویروس را در فواصل زمانی خاصی تکرار کرد.

این کارشناس در پایان پیشنهاد کرد که همواره درایورهای مربوط به کارت ویدئو و کنترل کننده IDE به روز شده و از جدیدترین درایوهای ارائه شده مرتبط با آنان استفاده شود.
منبع: www.isna.ir

 

 

 


 
الگوی تدریس کاوشگری
ساعت ۱٢:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٥ : توسط : نادررشیدی

الگوی تدریس کاوشگری

رویکرد مکاشفه ای بر تلاش و سخت کوشی مبتنی است. یعنی معلم به طورمستقیم پاسخ نمی دهد، بلکه کوششی دو جانبه، سبب رسیدن به حقایق می شود. روش های اکتشافی همواره باید با تقویت کننده های مناسب همراه باشند. در غیر این صورت،فراگیرندگان از دامنه ی فعالیت خودداری خواهند کرد و باید برای آنان تفهیم شود که مستقیما˝ به آنها کمکی نخواهد شد و اگر تلاش نکنند به هدف نخواهند رسید .

هدف: دراین الگو جستجوی مفاهیم کاملا˝ به عهده ی دانش آموزان گذاشته می شود و معلم بافراهم آوردن زمینه، فرایند تدریس را به گونه ای هدایت می کند که فراگیرندگان مفهوم مورد نظر را کشف کنند و راهنمایی های معلم، براساس فعالیت های فراگیرندگان و محتوای آموزش، متفاوت است بنابراین هدف نهایی این الگو پرورش فعالیت های ذهنی و مهارت های فرایندی دانش آموزان است.

برای اطلاع از مراحل اجرای الگو به ادامه مطلب مراجعه نمایید.


ادامه مطلب را مطالعه کنید
 
عید قربان
ساعت ۱٢:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٥ : توسط : نادررشیدی

عید قربان آمده ای دوستان شادی کنید

یادی از پیغمبر توحید و آزادی کنید

او که در راه خدا از مال و فرزندش گذشت

با تبر بت های جهل و خودپرستی را شکست

بنده ی پاک خدا و پیرو الله شد

                                       نامش ابراهیم بود اما خلیل الله شد


 
دسترسی به پایان نامه و مقالات لاتین
ساعت ۱۱:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٤ : توسط : نادررشیدی

/سلام به رهپویان علم و دانش

آدرس اینترنتی زیر برای دسترسی به مقالات(ورد، پی دی اف، پاور پوینت)، ...است که شما می توانید با تایپ آدرس زیر بدون هیچ مشکلی به منابع مورد نیاز دسترسی پیدا کنید.یا کلیک بر روی لینک زیر مستقیما به سایت مورد نظر بروید.

 

http://www.2dix.com/